הזדמנות למענק מטעם האיחוד האירופי
המלצות מקצועיות וחידושים

מדינת ישראל, מעודדות שימוש בחברות ייעוץ המתמחות בכתיבת בקשות למענקי תמיכה על ידי סבסוד כמעט מלא של עלות ההגשה בסיוע של חברות ייעוץ מורשות.
ממשלת ישראל מעוניינת לעודד חברות ישראליות להתמודד ולהשתלב בהזדמנויות ובשוק האירופאי ולהגביר את ההשתתפות של חברות ישראליות ב- Horizon2020. הגוף האמון על הסיוע במימון ההוצאות להכנת הבקשה הוא ISERD, Israel-European R&D Directorate.

ההזדמנות במילים האיחוד האירופאי תומך בחברות הזנק ברחבי אירופה בשיטה של מתן מענקים לא מדללים לפרויקטים של מחקר, פיתוח ומסחור של טכנולוגיות ומוצרים חדשניים במסגרת תוכנית רחבת היקף בשם הורייזון 2020 (Horizon 2020). ישראל משתתפת בתוכנית זו כמדינה משויכת (Associated Country), ובכך ניתנת לחברות ישראליות הזדמנות לזכות במיליוני יורו. תמיכה נרחבת באמצעות מענקים לא מדללים מהווה עבור חברות קטנות ובינוניות (SME) הזדמנות להעצים, להרחיב ולהגדיל את ערך ופעילות החברה ומסייעת לה בגיוס מימון נוסף בהמשך ממקורות פרטיים ומקורות ממשלתיים נוספים, וכן מחזקת את הקשרים שלה אירופה.

ההזדמנות במספרים שלטונות האיחוד האירופי הקצו לתוכנית 79 מיליארד € לשבע שנות התוכנית (עד לסוף 2020). באופן כללי מסלולי המימון מתחלקים בין מענקים ליזמים וחוקרים אקדמיים, מענקים לשיתופי פעולה בינלאומיים ומענקים לחברות טכנולוגיה. גובה מענק אופייני נע בין 2.5 לבין 5 מיליון €. נכון להיום, 222 חברות וגופי מחקר ישראלים זכו ביותר מ-712 מיליון € במסגרת התוכנית, סכום גבוה בהרבה מהשתתפותה של ישראל במימון התוכנית.

תחומי הידע בהם ניתן להגיש בקשה רחבים מאוד. הפרויקטים הישראלים אשר הוגשו וזכו למענק עוסקים בטכנולוגיות מידע ותקשורת (ICT), בריאות, הנדסה וטכנולוגיה, בנייה ותחבורה, חלל ועוד…

הינך מוזמן לקרוא ולהתייעץ, להצטרף ולמקסם את הפוטנציאל של החברה והפרויקט שלך לזכות במענק אירופאי

מה צריך לעשות כדי להגיש בקשה למענק?

ראשית, יש לוודא שהחברה עומדת בקריטריונים הדרושים להגשת מעומדות.

יש לבחור את המסלול הנכון. ישנו מגוון של מסלולי תמיכה התומכים בסוגים שונים של התאגדויות (חברה בודדת, מאגד, מכון מחקר), רמת מוכנות טכנולוגית שונה ומטרות שונות. אחד ממנגנוני המימון הפופולריים בתוכנית הוא ה-EIC Accelerator, מסלול מימון אשר מאפשר ליזמים או חברות הייטק קטנות או בינוניות לקבל מימון לפרויקטים ללא צורך בשיתוף פעולה עם חברות נוספות מאירופה ועד גובה תמיכה של 2.5 מיליון יורו. בנוסף קיים גם מסלול עבור מאגד (קונסורציום) קטן בשם FTI Fast Track to innovation). (קרא עוד על סיוע והמלצות ליצירת שת"פ – מסלול FTI).

לכתוב בקשה באנגלית לפי הנחיות ההגשה
(קרא עוד על שינויים אחרונים בפרוטוקול הגשה).

הבקשה כוללת שני חלקים:
1. החלק הראשון כולל שאלון כללי על הבקשה, פרטים כללים ופיננסיים על החברה והפרויקט עבורו מוגשת הבקשה.
2. החלק השני כולל ארבעה סעיפים בהם בין השאר תיאור הפרויקט, רמת התקדמות המחקר והפיתוח, ייצוג החדשנות המוצעת והסיכונים הצפויים, סיקור השוק אליו מופנה המוצר, תכנית עיסקית ותכנית שיווקית.

מטבע הדברים, בקשה טובה, הקולעת לציפיות וקריטריוני הEU, תביא את החברה לסיכוי גבוה לזכייה.
(קרא עוד על אופן הערכה וניקוד הבקשה)

אנחנו מסייעים,
כותבים ומייעצים

מחשבה חופשית ישראל היא חברת הייעוץ הגדולה מסוגה בעולם, המתמחה בגיוס תמריצי מחקר ופיתוח לחברות טכנולוגיה ולמוסדות מחקר. עם ניסיון של שני עשורים בגיוס מענקי מחקר ופיתוח למאות חברות בתעשייה, הובלנו את לקוחותינו לגיוס של מאות מיליוני דולרים לטובת פרוייקטי המחקר, הפיתוח והחדשנות שלהם. ככל שגובר הקושי בגיוס מענקים, כך עולה הצורך צורך בליווי מקצועי ואיכותי.

הידע וההתמחות שנצברו במחשבה חופשית משמשים אותנו לבניית מתודולוגיית עבודה שמוכחת יום יום בשטח כמוצלחת ומניבת פירות. לצוות היועצים היכרות מעמיקה עם דרישות הגשת בקשה למענק והקריטריונים על פיהם הבקשה תבחן (ראה מחוון וניקוד הבקשה – קריטריונים לבחינת בקשה) ומיומנות בהתאמת הבקשה ליעדים שנקבעו על ידי האיחוד האירופי.


למחשבה חופשית אחוזי הצלחה חסרי תקדים בגיוס מענקים ללקוחותיה ממקורות מקומיים ואירופאים. פרט למיקסום סיכויי ההצלחה בגיוס מענק, נסייע לך גם במיקסום הניצול התקציבי של המענק בהתאם לצרכיך.


צוות היועצים שלנו פועל למיקסום החזר הוצאות המו"פ של החברה, זאת באמצעות סקירה וסינון של ערוצי התמיכה האופטימליים לחברה, ואפיון והגדרה של פרויקט הפיתוח ושל אסטרטגיית הפנייה לכל אחד מערוצי המימון שנבחרו.

הצטרפו לסיפורי הצלחה ישראליים משנת 2019

ElMindA – Analysis for advanced personalized medicine in depression
(Total Budget- € 2,798,450, EU Contribution- € 1,958,915 )

Regentis – Simple solution for knee cartilage injury
(Total Budget- € 3,121,700, EU Contribution- € 2,185,190 )

GenoSmart – Portable diagnostic device enabling a rapid & accurate diagnosis of a patient infected by antibiotic-resistant bacteria )Total Budget- € 3,308,056, EU Contribution- € 2,315,639 )

Operations and Data Integrity (ODI) – A cybersecurity SaaS helping SMEs to protect their networks like large corporates do )Total Budget- € 2,783,875, EU Contribution- € 1,948,713 )

SAN Hitech – Far infrared radiation smart fabric heating element for crops’ root environment optimization in greenhouses) Total Budget- € 1,927,558, EU Contribution- € 1,349,290 )

optiQGain – A high resolution, real-time, industrial molecular analyzer for advanced process control and energy optimization (Total Budget- € 2,555,260, EU Contribution- € 1,788,682 )

צרו איתנו קשר: